Aktualności

Dla uczczenia Światowego (Międzynarodowego) Dnia Ziemi studenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem i młodzież włączyli się do światowej kampanii sadzenia drzew „ 100 milionów drzew do 2017r”.

więcej

01.2016r. na zaproszenie EkoAnimatorów, do kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyła młodzież kl. I ”c” z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, z wychowawcą Panią mgr Katarzyną Bartłomiejczuk.

więcej

18 listopada na Praskim UTW w Warszawie wykład w ramach projektu "Rok dla klimatu" przeprowadził Pan Marcin Popkiewicz - fizyk jądrowy, przedsiębiorca, dziennikarz, autor książki „Świat na rozdrożu” i portalu „Ziemia na rozdrożu”.

więcej

Pani Emilia Ślimko 23.04.2015 miała wykład na UTW Jasło na temat ,,Nasz wpływ na zmianę klimatu w kontekście rolnictwa i konsumpcji żywności".

więcej

28 kwietnia 2015 r. 19 osobowa grupa studentów UTW oraz 23 uczniów z III kl. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem udali się w podróż do Nadleśnictwa Rudka. Tam powitali nas Sylwester Kowalczuk – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka, Jarosław Krawczyk – Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Błażej Safaryn – Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwa Rudka.

więcej

W Dzień Ziemi, 22 kwietnia, Wydział Biologii UW zaprasza na otwarty pokaz filmu "Home: SOS Ziemia" do którego wstęp wygłosi Marcin Popkiewicz - autor głośnej ostatnio książki "Świat na Rozdrożu" i portalu "Ziemia na Rozdrożu". Po filmie - dyskusja z udziałem zaproszonego gościa i wszystkich zainteresowanych. Godzina 17.00, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Miecznikowa 1, Aula 9B. WSTĘP WOLNY

więcej

13  kwietnia  2015 r.  wykładem  Anny  Szopa,  przedstawicielki  Fundacji  Ziemia  i  Ludzie z siedzibą  w Warszawie  „O  ociepleniu  klimatu  na  chłodno”  Uniwersytet  III  Wieku  w  Wysokiem Mazowieckiem  zainaugurował  realizację projektu „Rok dla Klimatu”.

więcej

W mediach często pojawiają się wypowiedzi o zmianach klimatu, które nie mają zbyt wiele wspólnego z obecnym stanem wiedzy.  Ostatnio usłyszeć mogliśmy: "Topnienie lodu nie podnosi poziomu wody" (Janusz Korwin Mikke). Jak jest naprawdę?

więcej

O zrównoważonym rozwoju miast i konieczności ich adaptacji do zmian klimatu rozmawiali 12 luego br. przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz samorządowcy. Spotkanie zainaugurowało projekt dotyczący adaptacji do zmian klimatu w miastach, który zostanie zrealizowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

więcej

Odbyły się kolejne wykłady "klimatyczne" w Opolu (4 lutego) i w Rybniku (5 lutego). Oba poprowadziła edukatorka ekologiczna Projektu "Rok dla klimatu", pani Agnieszka Sadowska - Konczal.

więcej

 

Uniwersytet w Nowej Rudzie projekt "Rok dla klimatu" rozpoczął już w październiku 2014 roku. Dziękujemy za poniższe informacje i zdjęcia Pani Teresie Fereżyńskiej, EkoAnimatorce z UTW w Nowej Rudzie. Zachęcamy, aby stały się inspiracją dla pozostałych UTW! 

więcej

W zakładce "Materiały dla EkoAnimatorów i Uczestników Akcji" pojawił się artykuł z ciekawymi materiałami od naszych Edukatorów ekologicznych w temacie klimat a rolnictwo oraz OZE i prosument. Zapraszamy!

więcej

Zakończyliśmy rekrutację i szkolenie dla edukatorów ekologicznych - przyszłych wykładowców w projekcie "Rok dla klimatu". Zapraszamy UTW do kontaktu z Fundacją i ustalenia możliwych terminów dla realizacji wykładu o klimacie w 2015 roku.

więcej

Klub Gaja zaprasza na inaugurację 12.edycji Święta Drzewa na Śląsku, która odbędzie się 24 października 2014 r. w Katowicach. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie ścieżki dydaktycznej „Aleja Drzew Polskich” przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz happening „Każdy liść pochłania CO2” .

więcej