Aktualności

Inspiracje: Sadzenie lasu z dziećmi

Dla uczczenia Światowego (Międzynarodowego) Dnia Ziemi studenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem i młodzież włączyli się do światowej kampanii sadzenia drzew „ 100 milionów drzew do 2017r”.

 

 

 

 

 

08 kwietnia 2016 r. studenci UTW i uczniowie kl. I c Gimnazjum im. M. Kopernika wraz z nauczycielkami: panią Katarzyną Bartłomiejczuk i Moniką Kulesza, wyruszyli autokarem spod Miejskiego Domu Kultury do Leśnictwa Trzeciny. Po przybyciu  do celu powitali nas: Leśniczy Leśnictwa Trzeciny  Wiesław Stanisławski, Podleśniczy Leśnictwa Mazury Adam Stanisławski oraz inż. nadzoru leśnictwa Tadeusz Zawistowski.

 

Naszym zadaniem było posadzenie drzew na terenie wskazanym przez leśniczych. Panowie zademonstrowali nam jak należy prawidłowo sadzić sadzonki. Dostaliśmy odpowiedni sprzęt, sadzonki i 50 osobowa grupa ochoczo przystąpiła do pracy. W ciągu 2-ch godzin na powierzchni 23 arów posadziliśmy w Nadleśnictwie Rudka, Leśnictwo Trzeciny Oddz.  100 c 1000 dębów i 200 lip.

Pracę naszą uwieczniały robiąc zdjęcia panie Kasia i Monika, a przy tabliczce informującej kto zalesiał ten teren, zrobiliśmy zdjęcia wspólnie z leśnikami.

Po skończonej pracy zostaliśmy zaproszeni do „Echo Lasu„ gdzie przygotowano nam ognisko i wspaniały poczęstunek. Bardzo sympatycznie spędziliśmy czas z młodzieżą gimnazjalną.

Na to spotkanie przybyli Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko oraz Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski. Certyfikaty potwierdzające udział w akcji sadzenia lasu    wręczył Leśniczy, Pan Wiesław Stanisławski - Mariannie Kaczanowicz, prezes UTW i Katarzynie  Bartłomiejczuk, wychowawcy klasy I C .

Zarząd UTW dziękuje  dyrekcji Nadleśnictwa Rutka i Leśniczemu Leśnictwa Trzeciny, Panu Wiesławowi Stanisławskiemu  za wspieranie inicjatyw mających na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Krystyna Wódz